stat4u</center>
RSS
sobota, 27 marca 2010
Jak to było?

Niezbyt długa, ale interesująca historia powstania i realizacji projektu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej dostępna jest do prześledzenia w dziale Press Room oficjalnej strony przedsięwzięcia.

To historia napisana przez dziennikarzy, nie jest to jednak monografia, a przegląd tego, co ukazało się w radio, prasie i portalach internetowych na temat CINiBA. Dlaczego o tym piszemy? Otóż przeglądając te notatki przed umieszczeniem ich na stronie CINiBA naszło nas pewne spostrzeżenie. Tym spostrzeżeniem są zmiany, jakie zaszły w realizacji projektu – od jego powstania aż do chwili obecnej, gdy budowa posuwa się do przodu w tempie iście sprinterskim. To takie spojrzejnie wstecz, chwila zastanowienia się nad tym jak to było wtedy, a jak jest teraz i co zaszło pomiędzy wtedy i teraz, doprowadzając krętymi nieraz drogami do rozpoczęcia budowy nowej biblioteki.
środa, 17 marca 2010
Rośnie nasza biblioteka hybrydowa

Czym się różni biblioteka tradycyjna od hybrydowej? Z zewnątrz niczym, wewnątrz też w zasadzie niczym... Więc?

BibliCINiBA z zewnątrzoteka, nasze Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, rośnie tak szybko, że aż trudno nadążyć za budowniczymi. Ale nie tylko to, równie trudno nadążyc za wszystkimi nowościami, dlatego nasza oficjalna strona rozrasta się, a my staramy się aby wszystkie nowości były na bieżąco przedstawiane, a wątpliwości i rodzące się pytania wyjaśniane. Tym razem dodaliśmy zakładkę biblioteka hybrydowa. Czym jest owa tajemnicza hybryda biblioteki? Na to coraz częściej pojawiające się pytanie postanowiliśmy właśnie odpowiedzieć.